TRANSFERY

Niepewna przyszłość Wissama Ben Yeddera


27 KWIETNIA 2020, 16:19


WISSAM BEN YEDDER
FC BARCELONA
AS MONACO
LA LIGA
LIGUE 1
HISZPANIA
TRANSFERYJak informuje "Mundo Deportivo", Wissam Ben Yedder prawdopodobnie opuści latem drużynę z Księstwa. Francuski zespół, mimo starań, nie będzie w stanie zatrzymać w swoich szeregach wyborowego snajpera, który ma kilka ofert.

O potencjalnym transferze 29-letniego napastnika zrobiło się naprawdę głośno zimą obecnego roku. Francuski "L'Equipe" przypomina, że działacze FC Barcelony kontaktowali się telefonicznie z Ben Yedderem. W obliczu kontuzji Dembele, drużyna z Katalonii chciała zakontraktować zawodnika, który mógłby go zastąpić. Transfer nie doszedł jednak do skutku, z powodu zawyżonej ceny, jaką działacze oczekiwali za swojego snajpera. Barcelona postanowiła wycofać się z negocjacji i podpisać umowę z występującym wówczas w Leganes - Martinem Braithwaitem. Kwota transferu wynosiła wówczas 18 mln euro, zgodnie z klauzulą wykupu Duńczyka.

29-latek w rozegranych dla AS Monaco 31 spotkaniach zdobył aż 19 bramek, dokładając do swojego dorobku także 9 asyst. Napastnik z miejsca stał się kluczową postacią drużyny z Księstwa, stanowiąc postrach dla wszystkich ekip występujących w Ligue 1. Jak się teraz okazuje, dobra forma strzelecka 8-krotnego reprezentanta Francji, nie uszła uwadze najlepszych europejskich klubów. Ben Yedder jest jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym, a chęć jego zakupu wykazuje ponownie FC Barcelona. Drużyna Quique Setiena, poszukuje napastnika, który byłby gwarantem wielu bramek. Wobec słabej dyspozycji Luisa Suareza i ciągle przedłużających się negocjacji z Lautaro Martinezem (obecnie piłkarzem Interu Mediolan), Barca zamierza rozpocząć negocjacje z Ben Yedderem. Francuz chociaż nie jest aktualnie opcją "numer 1", będzie bacznie obserwowany przez działaczy z Katalonii, a potencjalny transfer ma spore szanse powodzenia.

Warto wspomnieć, że oprócz Barcelony, zainteresowane usługami Wissama Ben Yeddera są również kluby z angielskiej Premier League, ale nie znamy szczegółów. Przez serwis "Transfermarkt", 29-latek jest wyceniany na około 40 milionów euro.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Mundo Deportivo


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI