INNE

Sporting Lokeren ogłosił upadłość


20 KWIETNIA 2020, 19:06


LOUIS DE VRIES
SPORTING LOKEREN
LEGIA WARSZAWA
JUPILER PRO LEAGUE
BELGIA
POLSKAWłaściciel Sportingu Lokeren - Louis de Vries, za pośrednictwem swojej strony na Facebooku poinformował o upadłośći swojej drużyny. Tym samym De Tricolores znikają z piłkarskiej mapy po latach z dużymi sukcesami na belgijskim podwórku.

O całej sytuacji szerzej wypowiada się "The Global Domain News". Jak możemy wyczytać w mediach, belgijski klub zmagał się z długiem w wysokości około 8 milionów euro. Takie zadłużenie wpłynęło na opóźnienie w wypłatach pensji dla piłkarzy, a wobec przerwania sezonu w skutek panującej pandemii wirusa COVID-19 (koronawirus), wynagrodzenie zawodników klubu zostało całkowicie wstrzymane.

Właściciel Lokeren rozpoczął poszukiwania inwestora, który mógłby wspomóc pieniężnie klub. Plan się nie powiódł, ze względu na fakt, że ekipa De Tricolores występowała wówczas na drugim poziomie rozgrywkowym w Belgii. Do tego wszystkiego należy wspomnieć o styczniowym zakazie na robienie transferów.

Za pośrednictwem swojej strony na Facebooku, Louis de Vries ogłosił upadłość dwukrotnego zdobywcy Pucharu Belgii, a także podziękował fanom za wsparcie.

- Ku mojej ogromnej rozpaczy, z żalem muszę poinformować, że nie byliśmy w stanie przyciągnąć niezbędnych inwestorów, mimo dołożenia wszelkich starań - informuje właściciel Lokeren za pośrednictwem swojej strony na portalu Facebook.

- Dziękuje kibicom i fanom za wsparcie. Żałuję, że muszę przekazywać wiadomość na Facebooku, ale mam nadzieję, że ludzie to zrozumieją - dodaje Louis de Vries.

Lokeren zostało założone w 1923 roku. Największym osiągnięciem drużyny było wicemistrzostwo kraju w sezonie 1980/1981. Uznany belgijski klub może również pochwalić się dwukrotnym zdobyciem rodzimego pucharu. Warto wspomnieć, że w sezonie 2014/2015 Lokeren występowało w grupie Ligi Europy z Legią Warszawa. Na Łazienkowskiej De Tricolores musieli uznać wyższość warszawiaków, jednak w rewanżu to oni zdobyli komplet trzech punktów, pokonując ekipę Wojskowych 1-0.Mateusz Okraszewski

Źródło:

globaldomainsnews.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI