POLSKA

Christian Gytkjaer nie przedłuży kontraktu z Lechem Poznań?


13 KWIETNIA 2020, 18:17


CHRISTIAN GYTKAJER
LECH POZNAŃ
LYNGBY
PKO EKSTRAKLASA
DANIA
POLSKA
TRANSFERYLech Poznań najprawdopodobniej straci swojego kluczowego piłkarza. Umowy z Kolejorzem nie chce przedłużać Christian Gytkjaer - informuje strona "Gol24.pl".

Wstrzymanie sezonu Ekstraklasy, w związku z szalejącą pandemią koronawirusa, miało być wielkim problemem dla każdego zespołu występującego w najwyższej klasie rozrywkowej. Brak pieniędzy na pensje piłkarzy, a także odłożenie w czasie klubowych zadłużeń, to tylko niektóre sprawy, z którymi borykać muszą się polskie ekipy. Na przeciwległym biegunie znajdować miał się poznański Lech, który liczył na to, że pandemia spowolni rynek transferowy, a działaczom z Bułgarskiej uda się zatrzymać 29-letniego Duńczyka. Gytkjaer podobno zdecydował już o przyszłości.

W rozmowie udzielonej duńskiej stacji "TV3 Sport", klasowy napastnik jasno dał do zrozumienia, że nie ma zamiaru przedłużać wygasającego w czerwcu kontraktu. Tym samym Gytkjaer ma zostać wolnym zawodnikiem, który nie może jednak narzekać na brak zainteresowania ze strony innych zespołów z całej Europy.

Strata Duńczyka będzie ogromnym osłabieniem ofensywy Kolejorza. 29-latek w barwach drużyny z Poznania strzelił 56 bramek w 108 rozegranych spotkaniach. Jedynie w obecnej kampanii Gytkjaer zanotował na swoim koncie aż 17 trafień. Napastnik jest również 9-krotnym reprezentantem Danii. W narodowych barwach zdobył już 5 bramek, a ten licznik na pewno się nie zatrzyma na takowym etapie.

Przez serwis "Transfermarkt", Christian Gytkjaer jest wyceniany na 2 miliony euro.Mateusz Okraszewski

Źródło:

gol24.pl | Fot. Lech Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI