TRANSFERY

Oficjalnie: Danel Sinani piłkarzem Norwich City


11 KWIETNIA 2020, 15:09


DANEL SINANI
NORWICH CITY FC
F91 DUDELANGE
PREMIER LEAGUE
LUKSEMBURG
TRANSFERYNorwich City za pośrednictwem swojej oficjalnej strony potwierdziło transfer reprezentanta Luksemburga - Danela Sinaniego. 23-latek podpisał kontrakt obowiązujący do lata 2023 roku, który wejdzie w życie po aktualnym sezonie.

Postać byłego już napastnika F91 Dudelange, jest znakomicie znana każdemu sympatykowi warszawskiej Legii. Napastnik wraz ze swoim ówczesnym klubem wyeliminował Wojskowych z możliwości gry w Lidze Europy. Legia doznała bolesnej porażki na swoim stadionie i nie była w stanie przechylić szali na swoją stronę w rewanżowym spotkaniu na obiekcie luksemburskiego zespołu - F91 Dudelange.

Jeden z architektów tego sukcesu - Danel Sinani, został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Norwich. Działacze Kanarków byli pod ogromnym wrażeniem statystyk strzeleckich młodego napastnika. Danel Sinani w 16 spotkaniach swojej rodzimej ligi zdobył 14 bramek. Zawodnik urodzony w Belgradzie dorzucił również do swojego dorobku strzeleckiego bardzo cenne trafienia w tegorocznej Lidze Europy, pokonując bramkarzy Sevilli i APOEL-u Nikozja. Do Anglii trafi po obecnym sezonie.

Sinani rozpoczął swoją karierę piłkarską w barwach RFCU Luksemburg, skąd trafił do Dudelange. Przeprowadzka na Wyspy Brytyjskie będzie pierwszą zagraniczną przygodą 23-letniego napastnika. Przez serwis "Transfermarkt", Danel Sinani jest wyceniany na około 400 tysięcy euro, ale Norwich nie zapłaciło za niego ani grosza.

 Mateusz Okraszewski

Źródło:

canaries.co.uk


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI