TRANSFERY

Chelsea pozyska Bena Chilwella?


10 KWIETNIA 2020, 15:54


BEN CHILWELL
CHELSEA FC
LEICESTER CITY
MAN CITY
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERYChelsea planuje przebudowanie swojej kadry podczas zbliżającego się okienka transferowego. Za cel numer jeden The Blues założyli sobie ściągnięcie do swoich szeregów reprezentanta Anglii - Bena Chilwella (utalentowany lewy defensor).

Taką informacją podała brytyjska gazeta, czyli "Daily Mail". Obecny szkoleniowiec londyńskiej drużyny - Frank Lampard, ponoć ma być niezadowolony z obsady linii defensywnej swojej drużyny, domagając się mega głośnych transferów. Media są zgodne, że na wylocie ze Stamford Bridge znajdują się m.in. Emerson Palmieri oraz Marcos Alonso. Usługami Włocha zainteresowany jest Juventus oraz Napoli. Oba te kluby proponują działaczom Chelsea kwotę opiewającą na około 25 milionów euro. Marcos Alonso z kolei ma nie wpisywać się w filozofię gry stosowaną przez Franka Lamparda, który jak widać woli stawiać na zawodników pochodzących z ojczyzny.

Wobec takich zmian, naturalnym krokiem The Blues jest poszukiwanie nowego defensora. Wybór padł na Bena Chilwella. 23-letni lewy obrońca jest obecnie zawodnikiem Leicester. W barwach Lisów rozegrał w tym sezonie 28 spotkań, notując na swoim koncie dwie bramki oraz cztery asysty. Chilwell jest również reprezentantem Anglii. W narodowych barwach rozegrał jak dotąd 11 meczów. "Transfermarkt" wycenia bocznego obrońcę na mniej więcej 40 milionów euro.

Warto wspomnieć, że usługami piłkarza Lisów, interesuje się też Manchester City.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Daily Mail


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI