TRANSFERY

Matthijs de Ligt trafi do Manchesteru United?


01 KWIETNIA 2020, 14:04


MATTHIJS DE LIGT
MANCHESTER UNITED
JUVENTUS
ANGLIA
WŁOCHY
HOLANDIA
TRANSFERY"The Times" informuje o tym, że Manchester United monitoruje sytuację Matthijsa De Ligta po tym, jak nieudanie rozpoczął on swoją karierę we włoskim Juventusie.

Matthijs De Ligt został sprowadzony do Juventusu w 2019 roku z Ajaxu Amsterdam, w którym zaliczył razem z drużyną niezwykle udany sezon. Był on przymierzany do wielu klubów, ale ostatecznie trafił do mistrza Włoch. Obecny trener tej drużyny - Maurizio Sarri porzucił go jednak kosztem... Meriha Demirala. Holender odzyskał miejsce w składzie dopiero po tym, jak turecki obrońca doznał kontuzji kolana. Ta sytaucja nie podoba się zarówno 20-latkowi, jak i jego agentowi, czyli Mino Raioli. Wszystko wskazuje na to, że zacznie on szukać nowego klubu dla podopiecznego.

Jak donosi brytyjski dziennik "The Times", Czerwone Diabły uważnie śledzą losy niezwykle utalentowanego stopera. Już w ubiegłym sezonie chcieli oni sprowadzić go na Old Trafford, ale w ostatnim momencie uprzedził ich 35-krotny zdobywca scudetto. Teraz sytuacja ma się zgoła inaczej i Manchester United ma mieć duże szanse na ten transfer. Włodarze klubu widzą w nim nową gwiazdę drużyny i są przekonani, że będzie on inwestycją na lata. Sam piłkarz jest otwarty na rozmowy z angielskim zespołem, który szuka kolejnych wzmocnień przed sezonem 2020/2021.

Reprezentant Holandii w obecnym sezonie wystąpił w 27 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na aż 75 milionów euro.Paweł Nędzi

Źródło:

The Times


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI