TRANSFERY

Lazio Rzym po Dominika Szoboszlaia


20 MARCA 2020, 12:05


DOMINIK SZOBOSZLAI
LAZIO RZYM
RED BULL SALZBURG
AUSTRIA
WŁOCHY
SERIE A
TRANSFERYW ostatnich dniach Lazio jest bardzo aktywne na rynku transferowym. Każdy nowy dzień przynosi informacje o zainteresowaniu ekipy z Rzymu kolejnymi zawodnikami. Jak donosi "La Gazetta dello Sport", Biało- Błękitni spoglądają również na ośmiokrotnego reprezentanta Węgier, czyli Dominika Szoboszlaia.

Zainteresowanie włoskiej drużyny jest spowodowane pojawiającymi się masowo spekulacjami na temat odejścia z jej szeregów absolutnej gwiazdy, czyli Sergeja Milinkovicia-Savicia. Serb, dla którego zbliżające się Euro miało być przepustką do zagranicznego transferu, jest zdecydowany na zmianę otoczenia. W kontekście podpisania umowy z piłkarzem, w mediach pojawia się temat Paris Saint-Germain.

Działacze z Rzymu zatem chcą zabezpieczyć się na wypadek odejścia 25-letniego piłkarza. Celem numer jeden do przenosin na Półwysep Apeniński stał się Dominik Szoboszlai. Węgier jest uznawany za wielki talent w swojej ojczyźnie. Wychowanek Videotonu premierowe kroki stawiał na ojczystej ziemi, aby następnie w 2017 roku przenieść się na austriackie boiska. Obecnie 19-latek jest zawodnikiem Red Bulla Salzburg. Mimo tak młodego wieku, w ekipie Byków, pomocnik jest uznawany za absolutną gwiazdę. W obecnej kampanii zawodnik rozegrał 29 spotkań, notując na swoim koncie 4 bramki i 7 asyst. Szoboszlai jest 8-krotnym reprezentantem kraju.

Przez serwis "Transfermarkt.de", Dominik Szoboszlai jest wyceniany na 15 milionów.Mateusz Okraszewski

Źródło:

La Gazzetta dello Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI