INNE

The Athletic: UEFA żąda odszkodowania od klubów


17 MARCA 2020, 12:54


DAVID ORNSTEIN
CHELSEA FC
RB LIPSK
EURO 2020
EURO 2021
MISTRZOSTWA EUROPY
UEFABrytyjski dziennikarz portalu "The Athletic" - David Ornstein donosi, że UEFA zażąda odszkodowania od innych klubów w wysokości 275 milionów funtów. Wszystko z powodu tego, że będzie musiała przełożyć EURO z 2020 na 2021 rok.

275 millionów funtów - na tyle UEFA wyceniła straty związane z odroczeniem EURO. Europejska Unia Piłkarska domaga się niebotycznej kwoty od klubów i lig, którymi zarządza. O swoich zamierzeniach ma poinformować we wtorek, 17 marca podczas nadzwyczajnej telekonferencji, w której uczestniczyć będą ekipy z europejskich lig.

Dla drużyn i federacji priorytetem jest oczywiście dokończenie sezonów, nie chcą, aby sezon został unieważniony, ponieważ może doprowadzić to do wielu sporów prawnych. Pragną, aby wznowić rozgrywki i wydłużyć je nawet do lipca. Taki obrót sprawy spowodowałby jednak kompilacje chociażby wokół umów piłkarzy, które wygasają 30 czerwca. UEFA zamierza stworzyć grupę roboczą, w której skład wejdą przedstawiciele europejskich klubów i lig w celu opracowania nowego kalendarza.

 Paweł Nędzi

Źródło:

The Athletic


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI