ANGLIA

Liverpool przedwczesnym mistrzem Anglii?


14 MARCA 2020, 12:04


LIVERPOOL
CHELSEA
LEICESTER CITY
LEEDS UNITED
PREMIER LEAGUE
CHAMPIONSHIP
ANGLIAJak informują "The Telegraph" i "Daily Mail", sezon Premier League może zostać zakończony, a mistrzem Anglii zostanie przodujący w obecnej tabeli Liverpool.

Angielskie media donoszą, że władze jednej z najlepszych lig świata mają już przygotowany plan B, jeżeli obecny sezon nie zostanie dokończony. Brytyjscy dziennikarze piszą, że mistrzem zostanie Liverpool, który obecnie ma aż 25-punktową przewagę nad drugim Manchesterm City. Reszta drużyn z Premier League, jak wierzyć brukowcom nie miałaby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Byłoby to pierwsze od 1990 roku krajowe mistrzostwo ekipy popularnych The Reds.

"The Telegraph" podaje do wiadomości, że plan na sytuację kryzysową zawiera powiększenie ligi. Tym samym w obecnym sezonie żaden zespół by z niej nie spadł, a na awans mogłyby liczyć dwa zespoły z Championship. Na obecną chwilę byłoby to Leeds United z Mateuszem Klichem i Mateuszem Boguszem w kadrze oraz West Bromwich Albion, w którym gra skrzydłowy reprezentacji Polski - Kamil Grosicki. Jednak to nie koniec zmian. Jak dodaje ten brytyjski dziennik, rozgrywki EFL Cup zostałyby zawieszone na jeden rok, dzięki czemu kalendarz rozgrywek zawierałby więcej terminów do rozegrania spotkań Premier League i tym samym w sezonie przejściowym zobaczylibyśmy pięciu, a nie tak jak to miało miejsce wcześniej trzech spadkowiczów. Do Ligi Mistrzów awanowałoby obecne TOP 4 ligi, a Leicester City zaczęłoby te rozgrywki od eliminacji. Jeżeli ban nałożony na The Citizens zostałby podtrzymany, prawo do gry w eliminacjach uzyskałby także Man United.

 Paweł Nędzi

Źródło:

The Telegraph, Daily Mail


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI