INNE

Premier League oraz PKO Ekstraklasa wstrzymane


13 MARCA 2020, 14:58


ARTUR BORUC
MIKEL ARTETA
CALLUM HUDSON-ODOI
ARSENAL FC
CHELSEA FC
BOURNEMOUTH



W piątek władze zarówno Premier League jak i Ekstraklasy podały do informacji, że wstrzymują ligowe rozgrywki z powodu szerządzej się epidemii koronawirusa.

Premier League dosyć długo zwlekała z zawieszeniem sezonu, jednak wpływ na ich decyzje wywarło to, że wirusem zaczęli zarażać się piłkarze, trenerzy i pracownicy angielskich klubów. Do zakażonych nalężą m.in. takie osoby jak Mikel Arteta - trener Arsenalu czy też piłkarz Chelsea - Callum Hudson-Odoi, który ponoć już wyzdrowiał.

Dodatkowo AFC Bournemouth podało dzisiaj, że pięciu piłkarzy, w tym były polski bramkarz - Artur Boruc, zostali poddani kwarantannie. Zawieszone zostają także rozgrywki Championship oraz WSL (Women Super League). Przerwa w grze potrwa co najmniej do 4 kwietnia. Podobną decyzję podjęła dzisiaj polska PKO Ekstraklasa.

Najważniejsze rozgrywki piłkarskie w Polsce zostają przerwane do końca marca. Mecze I i II ligi, jak informuje PZPN, zostają jak na razie przełożone i ta kolejka, która miała odbyć się w weekend zostaje odwołana i nie wiemy, kiedy zostanie dograna.

 



Paweł Nędzi

Źródło:

premierleague.com, ekstraklasa.org


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI