CHAMPIONS LEAGUE

UEFA zawiesi Ligę Mistrzów i Ligę Europy oraz przełoży EURO?


12 MARCA 2020, 17:06


LIGA MISTRZÓW
LIGA EUROPY
MISTRZOSTWA EUROPY
EURO 2020
UEFA
HISZPANIA
WŁOCHYJak donosi dziennik "L'Equipe", UEFA we wtorek poinformuje o zawieszeniu Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz przełoży tegoroczne Mistrzostwa Europy na 2021 rok.

Według francuskiego magazynu, we wtorek na posiedzeniu UEFA ma zostać ogłoszona decyzja o zawieszeniu meczów LM i LE, a EURO ma zostać przełożone o następny rok. Najbliższe mecze fazy pucharowej w tych rozgrywkach, jak wierzyć doniesieniom Etienna Moattiego - dziennikarza, który podał tę informację, mają tymczasowo zostać zawieszone. Sytuacja z Mistrzostwami Europy prezentuje się zupełnie jasno i klarownie, bo te wydarzenie ma zostać przesunięte na 2021 rok.

Powyższe decyzje są spowodowane oczywiście rozprzestrzeniającym się wrogim koronawirusem. Już w czwartek La Liga oficjalnie zawiesiła rozgrywki, a jak mówią media, to nie będzie jedyna liga, która postąpiła w aż tak radykalny, ale zarazem bardzo racjonalny i przemyślany sposób. Europejska Unia Piłkarska chcąc chronić zdrowie zawodników, trenerów, kibiców, chce postąpić zupełnie tak samo i na czas nieokreślony wstrzymać najważniejsze rozgrywki na świecie i przesunąć piłkarskie święto, którym niewątpliwie są prestiżowe i znane Mistrzostwa Starego Kontynentu.Paweł Nędzi

Źródło:

L'Equipe


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI