POLSKA

Sezon 2019/2020 PKO Ekstraklasy zagrożony?


09 MARCA 2020, 13:36


ZBIGNIEW BONIEK
LEGIA WARSZAWA
WISŁA KRAKÓW
EKSTRAKLASA
KORONAWIRUS
POLSKAProblem koronawirusa zdaje się dotyczyć już całej Europy. Paraliżujący strach jest widoczny również w rozgrywkach piłkarskich. W zaistniałej sytuacji głos w sprawie ewentualnego zawieszenia gry na polskich boiskach zabrał prezes PZPN.

Jak możemy wywnioskować ze słów prezesa, problem jest naprawdę poważny. Mimo zaledwie kilkunastu zdiagnozowanych przypadków tego wirusa, polscy działacze wolą "dmuchać na zimne". Coraz szybciej rozwijająca się epidemia paraliżuje kolejne rozgrywki, a sam Boniek, postanowił odnieść się do tej sytuacji.

- Za chwilę możemy mieć w Polsce podobną sytuację jak we Włoszech, bowiem epidemia ma charakter rozwojowy. Czy grozi nam paraliż rozgrywek sportowych? Wydaje mi się, że jest to nieuniknione - komentuje Boniek. Działacz był również pytany o marcowe mecze reprezentacji, prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

- Na ten moment najbliższe mecze towarzyskie nie są zagrożone, aczkolwiek trudno coś teraz przewidywać i spekulować. Nie wiemy, czy skala epidemii wzrośnie w najbliższych tygodniach, czy sytuacja się poprawi. Na razie zachowujemy spokój, ale myślimy nad różnymi rozwiązaniami, bo nie można popełnić błędu - zakończył.

W takiej sytuacji jednak nie można lekceważyć scenariusza, że rozgrywki w Polsce zostaną wstrzymane do odwołania. Mimo nielicznych przypadków występowania COVID-19 w naszym kraju, to całe środowisko piłkarskie woli "dmuchać na zimno".

Aktualizacja: Mecze PKO Ekstraklasy będą odbywały się bez publiczności. Podobnie sytuacja ma się też w przypadku marcowych spotkań towarzyskich reprezentacji Polski. Niewykluczone, że obecny sezon polskiej ligi zostanie wcześniej zakończony.

 Mateusz Okraszewski

Źródło:

Przegląd Sportowy


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI