TRANSFERY

Oficjalnie: Wisła Płock przejmuje Rafała Wolskiego


06 MARCA 2020, 19:29


RAFAŁ WOLSKI
WISŁA PŁOCK SA
KS LECHIA GDAŃSK
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYSiedmiokrotny reprezentant Polski Rafał Wolski został nowym piłkarzem Wisły Płock. 27-letni pomocnik po rozwiązaniu umowy z Lechią Gdańsk zasilił szeregi Nafciarzy na zasadzie darmowego transferu. Długości kontraktu nie ujawniano.

Urodzony 10 listopada 1992 roku w Kozienicach Wolski w swoim piłkarskim CV ma występy w Legii Warszawa, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim Mechelen oraz Wiśle Kraków. Ostatnio reprezentował jednak barwy gdańskiej Lechii, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy Puchar, a później także po Superpuchar Polski.

W czasie ponad trzyletniego pobytu w Lechii zagrał łącznie w 78 meczach, notując 7 bramek i 11 asyst. Tylko w rundzie jesiennej trwającego obecnie sezonu 2019/2020 wystąpił w 20 meczach gdańskiego klubu, w których strzelił gola i zaliczył 3 asysty.

Warto zaznaczyć, że na swoim koncie ma dwa kolejne Puchary Polski zdobyte z Legią Warszawa oraz 7 występów i jedno trafienie w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył także w prestiżowych Mistrzostwach Europy UEFA EURO w 2012 roku.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla-plock.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI