REPREZENTACJE

Polska poznała rywali w Lidze Narodów


03 MARCA 2020, 21:15


JERZY BRZĘCZEK
ROBERT LEWANDOWSKI
POLSKA
BOŚNIA I HERCEGOWINA
WŁOCHY
HOLANDIAWe wtorek w Amsterdamie poznaliśmy grupowych rywali kadry Polski w Lidze Narodów. Ekipa Jerzego Brzęczka została w dywizji A i trafiła do grupy A1, gdzie zmierzy się z takim drużynami jak Holandia, Włochy oraz Bośnia i Hercegowina.

W drugiej edycji piłkarskiej Ligi Narodów Polsce nie sprzyjało szczęście i trafilismy do mocnej grupy, gdzie zagramy z topowymi drużynami Europy. Zmierzymy się z Holandią, która w pierwszej edycji dotarła do finału, ulegając jedynie Portugalii, Włochami, którzy przeszli przez eliminacje Euro 2020 jak burza i wygrali wszystkie swoje eliminacyjne spotkania, nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalom oraz waleczną i posiadającą bardzo ciekawy skład Bośnią i Hercegowiną. Przed ekipą Brzęczka niełatwe zadanie, piłkarze będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości oraz zaprezentować wysoki poziom piłkarski, aby awansować dalej.

Faza grupowa zostanie rozegrana od września do listopada, premierowe mecze zobaczymy 3-5 września, natomiast mecze finałowe ujrzymy w dniach 2-6 czerwca przyszłego roku. W pozostałych grupach emocjonujących spotkań nie zabraknie.

W grupie A2 Anglia podejmie Belgów, w grupie A3 ubiegłoroczny zwycięzca tych rozgrywek - Portugalia zmierzy się z mistrzami oraz wicemistrzami świata, Francją i Chorwacją, natomiast w grupie A4 ujrzymy reprezentacyjne El Clasico, czyli starcie Hiszpanów z Niemcami. Wszystkie grupy z każdej dywizji możecie zobaczyć na dole.

 Paweł Nędzi

Źródło:

uefa.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI