WŁOCHY

Piotr Zieliński przedłuży umowę z SSC Napoli?


03 MARCA 2020, 16:26


PIOTR ZIELIŃSKI
SSC NAPOLI
UDINESE CALCIO
EMPOLI FC
ZAGŁĘBIE LUBIN
POLSKA
WŁOCHYPiotr Zieliński jest bliski podpisania nowego kontraktu z włoskim Napoli. Działacze drużyny spod Wezuwiusza, chcą przedłużyć umowę z pomocnikiem do 2024 roku.

Taką informację podała włoska gazeta - "La Gazetta dello Sport". Media w tym kraju informują, że po uzgodnieniu warunków z Driesem Mertensem, kolejnym celem ekipy z Neapolu jest 25-letni pomocnik. Zieliński, który już jakiś czas temu myślał nad zmianą otoczenia oraz spróbowaniem swoich sił w innej lidze, ma zostać na Półwyspie Apenińskim, inkasując na swoje konto aż 2,5 miliona euro rocznie. Całą sprawą ma zająć się Aurelio De Laurentiis - obecny prezes Napoli. Oprócz podwyżki, w kontrakcie Polaka ma znajdować się również klauzula w wysokości 80 milionów.

Piotr Zieliński jest nominalnym pomocnikiem, mierzącym 180 centymetrów wzrostu. Karierę rozpoczynał w barwach młodzieżowych drużyn Zagłębia Lubin, aby w 2012 roku trafić do włoskiego Udinese. Ostatecznie w 2016 roku, zawodnik zasilił szeregi SSC Napoli, za kwotę oscylującą w granicach 12 milionów euro. W obecnym sezonie, Piotr Zieliński rozegrał już 32 spotkania, notując na swoim koncie 2 bramki. Warto wspomnieć, że 25-latek jest również etatowym reprezentantem Polski (51 meczów).

Przez serwis "Transfermarkt.de", Piotr Zieliński jest wyceniany na 40 milionów euro.Mateusz Okraszewski

Źródło:

La Gazzetta dello Sport | Fot. SSC Napoli


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI