TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Lubin sprowadza Dejana Drazicia


28 LUTY 2020, 13:27


DEJAN DRAZIĆ
ZAGŁĘBIE LUBIN
SLOVAN BRATYSŁAWA
SERBIA
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYPo niespodziewanym i wielce prawdopodobnym transferze Bartosza Slisza do warszawskiej Legii, działacze Zagłębia szukają zawodnika, który mógłby zastąpić młodzieżowego reprezentanta Polski. Wiele wskazuje na to, że wybór padnie na 24-letniego Dejana Drazicia - informują dziennikarze "Przeglądu Sportowego".

Ofensywny pomocnik jest już w Lubinie, gdzie lada chwila mają rozpocząć się jego testy medyczne. Jeżeli nie wskażą one żadnych przeciwskazań, były młodzieżowy reprezentant Serbii, wzmocni Miedziowych na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Dejan Drazić swoją karierę rozpoczął, przywdziewając barwy takich klubów jak Teleoptik czy OFK Belgrad. W 2015 roku, za kwotę oscylującą w granicach miliona euro, zawodnik przeprowadził się do hiszpańskiej Celty Vigo. Pobyt na Półwyspie Iberyjskim nie był jednak wymarzonym czasem dla Drazicia. Mimo wypożyczenia do Realu Valladoid, piłkarz miał spory problem z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowej jedenastce, a po powrocie do Celty, Serb trafił do rezerw ekipy z zachodniej części Hiszpanii. W lipcu 2018 roku, po pomocnika zgłosił się Slovan Bratysława. Mimo niezłego początku, w obcenym sezonie 24-latek ma problem z łapaniem się do pierwszej jedenastki drużyny ze stolicy Słowacji. W trwających rozgrywkach piłkarz rozegrał 28 meczów, notując na swoim koncie 7 bramek.

Przez serwis "Transfermarkt.de", Serb jest wyceniany na mniej więcej 600 tys. euro.

Aktualizacja: Zagłębie Lubin oficjalnie potwierdziło wypożyczenie Dejana Drazicia.

 Mateusz Okraszewski

Źródło:

Przegląd Sportowy, Zagłębie Lubin


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI