WŁOCHY

Koronawirus uniemożliwia rozgrywanie spotkań Serie A


23 LUTY 2020, 12:12


ATALANTA BERGAMO
SASSUOLO CALCIO
HELLAS VERONA
CAGLIARI CALCIO
FC INTER MEDIOLANZakażenia koronawirsem zostały odnotowane we Włoszech, a dokładniej w Piemoncie, Lombardii i Wenecji. Z tego też powodu rząd odwołał wszystkie wydarzenia sportowe w tych regionach, w tym większość meczów Serie A.

Giuseppe Conte, czyli premier Włoch, postanowił na nadzwyczajnym posiedzeniu Komitetu Operacyjnego ds. Koronawirusa w Departamencie Ochrony Ludności po konsultacjach z członkami rządu oraz stosownymi ekspertami odwołał wszystkie wydarzenia sportowe mające odbyć się w najbliższym czasie w regionie Lombardii i Wenecji. Przypomnijmy, że zostało zarażonych już ponad 60 osób, z czego 2 zmarły.

Jak dowiedziało się "Football Italia", w gronie zarażonych znalazł się piłkarz amatorskiej ekipy Codogno. 38-latek teraz przebywa w jednym ze szpitali.

Mecze Atalanty z Sassuolo, Hellasu Verona z Cagliari Calcio, Torino z Parmą oraz Interu Mediolan z Sampdorią zostały odwołane, a termin ich rozegrania nie jest na razie znany. Niewykluczone, że dalsze mecze zostaną odwołane, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (oto właściwa nazwa koronawirusa).Piotr Olędzki

Źródło:

legaseriea.it


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI