INNE

Skandal rasistowski w Portugalii


17 LUTY 2020, 20:54


MOUSSA MAREGA
PORTO
VITORIA GUIMARAES
PRIMEIRA LIGA
LIGA NOS
PORTUGALIA
MALINiedopuszczalne zachowanie w meczu ligi portugalskiej. Powodem tego całego zajścia było obrażanie zawodnika przez "kibiców" z powodu innego koloru skóry.

Moussa Marega, czyli środkowy napastnik FC Porto, był obrażany przez "kibiców" Vitorii Guimares. Piłkarz postanowił zejśc z boiska w 69. minucie przez rasistowskie okrzyki. Koledzy z drużyny próbowali go zatrzymać, jednak na nic to się nie zdało.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Porto, jednak nie jest on tak istotny, jak skandal rasistowski, więc mało kto o nim mówi. Podczas opuszczania boiska przez 28-letniego Malijczyka w jego stronę leciały okrzyki od "fanów" rywala. Zawodnik schodząc do szatni pokazał środkowe palce w stronę "kibiców" Vitorii. Jeszcze przed zejściem z boiska Moussa Merega w 60. minucie zdobył gola dla swojej drużyny i jako cieszynkę pokazywał na swoją rękę, a dokładniej na jej kolor skóry i kciuk w dół. Dostał za to żółtą kartkę, gdyż według sędziego prowokował "fanów" gospodarzy.

- Chciałbym tylko powiedzieć idiotom, którzy przychodzą na stadion, by śpiewać rasistowskie pieśni, idźcie się pie******. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczę was na stadionie. Jesteście zhańbieni. Dziękuję też sędziemu, który nie bronił mnie i dał mi żółtą kartkę, gdy broniłem swojego koloru skóry - napisał Marega na Insta.

 Piotr Olędzki

Źródło:

własne


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI