TRANSFERY

Ryan Gravenberch dołączy do Juventusu?


16 LUTY 2020, 17:57


RYAN GRAVENBERCH
AFC AJAX AMSTERDAM
JUVENTUS FC
WŁOCHY
HOLANDIA
TRANSFERYChociaż okno transferowe w wielu europejskich ligach zostało zamknięte, nie przeszkadza to jednak klubom w obserwacji potencjalnych letnich wzmocnień.

Aktywny na rynku jest między innymi Juventus, w kontekście którego w mediach pojawiają się kolejne doniesienia. Według najnowszych informacji włoskiej gazety "Tuttosport", działacze popularnej Starej Damy mają być poważnie zainteresowani pozyskaniem Ryana Gravenbercha. Mega młody zawodnik przedstawił się szerszej publiczności po tym, jak w wieku 16 lat oraz 130 dni, stał się najmłodszym piłkarzem debiutującym w pierwszej drużynie Ajaxu. Aktualny mistrz Włoch ponoć rozpoczął już wstępne rozmowy z holenderskimi działaczami, chcąc sprowadzić pomocnika.

Ryan Gravenberch jest 17-letnim piłkarzem. Mimo tak młodego wieku, zawodnik rozegrał już siedem spotkań w Eredivisie (najwyższa klasa rozgrywkowa w Holandii), strzelając dwie bramki i dokładając do tego jedną asystę. Ryan Gravenberch jest również młodzieżowym reprezentantem kadry swojego kraju. W trzynastu takich meczach, młody pomocnik zdołał strzelić jednego gola. Na tle swoich rówieśników, zawodnik wyróżnia się przede wszystkim warunkami fizycznymi, gdyż mierzy aż 190 centymetrów wzrostu. Portal "Transfermarkt" wycenia Ryana na 12 milionów euro.Mateusz Okraszewski

Źródło:

Tuttosport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI