TRANSFERY

Oficjalnie: Chicago Fire zakontraktowało Borisa Sekulicia


15 LUTY 2020, 20:26


BORIS SEKULIĆ
GÓRNIK ZABRZE
CHICAGO FIRE
MAJOR LEAGUE SOCCER
POLSKA
TRANSFERYPo roku spędzonym przy Roosevelta Boris Sekulić będzie kontynuował karierę za oceanem. Słowacki obrońca serbskiego pochodzenia przechodzi do Chicago Fire na zasadzie transferu definitywnego odpłatnego za około trzysta tysięcy euro.

Sekulić został piłkarzem Górnika 18 lutego 2019 roku. Po przyjściu do Zabrza stał się silnym punktem drużyny, grając na pozycji prawego obrońcy. Wiosną ubiegłego roku zagrał w 13 meczach ligowych. Zdobył w nich dwie bramki (z Lechem oraz Zagłębiem Sosnowiec), a także zanotował trzy asysty. W bieżącym sezonie również trzykrotnie skutecznie otwierał kolegom z zespołu drogę do bramki przeciwników.

- Dziękujemy Borisowi za reprezentowanie barw Górnika i życzymy powodzenia w nowym klubie. Przyszedł on do nas w trudnym momencie oraz swoją dobrą grą odwdzięczył się za zaufanie, jakim go obdarzyliśmy - mówi mediom Artur Płatek, koordynator pionu sportowego i doradca zarządu. - Sekulić to bardzo ambitny piłkarz, który stawia sobie wysokie cele i stale chce się rozwijać, dlatego przenosi się do Chicago Fire. Jeżeli chodzi o obsadę prawego obrońcy, to w zespole jest młody Dariusz Pawłowski oraz Islandczyk Adam Orn Arnarson. Jesteśmy również przygotowani na inne warianty, które w razie takiej potrzeby będziemy realizować.

- W rozmowach z klubem z Chicago zarówno nam, jak i samemu Borisowi zależało na tym, by zagrał on w dwóch pierwszych, bardzo ważnych dla zespołu meczach - mówi Dariusz Czernik, prezes zarządu Górnika. - Jak wiemy tak się stało, a Sekulić zaprezentował się w nich bardzo dobrze. W meczach tych nie straciliśmy bramki i zdobyliśmy cztery punkty. Również chciałbym podziękować Borisowi za jego grę i profesjonalną postawę. Pozostaje mi życzyć mu wszystkiego najlepszego podczas pobytu za oceanem - zakończył wypowierdź prezes zarządu, czyli Dariusz Czernik.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gornikzabrze.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI