CHAMPIONS LEAGUE

Oficjalnie: Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów


14 LUTY 2020, 21:21


MANCHESTER CITY FC
UEFA
LIGA MISTRZÓW
CHAMPIONS LEAGUE
ANGLIA
EUROPA
WYROKNapięta sytuacja na linii Manchester City - UEFA. Chodzi o wykluczenie klubu z pucharów europejskich. Nie mowa oczywiście o aktualnej kampanii rozgrywek.

Zostało zakończone dochodzenie wobec Manchesteru City. Sprawa dotyczyła naruszenia zasady Finansowego Fair Play przez zespół z Anglii w latach 2012-2016. Klub ma zakaz występowania w europejskich pucharach w sezonie 2020/21 oraz sezonie 2021/22. Do tego muszą zapłacić karę grzywny w wysokości 30 milionów.

Włodarzy angielskiego klubu poinformowano o podjętych działaniach jeszcze przed opublikowaniem wyroku w mediach, przez co klub miał czas, aby wydać własne oświadczenie na swoją stronę internetową, które możecie przeczytać:

"Manchester City jest rozczarowany, ale nie zaskoczony dzisiejszym ogłoszeniem decyzji przez Izbę Orzekającą UEFA. Nasz klub od zawsze przejawiał ostateczną potrzebę do utworzenia niezależnego organu w celu przeprowadzenia w pełni bezstronnego procesu oraz rozważenia obszernego zbioru niepodważalnych dowodów na poparcie swojego stanowiska. Bardzo ubolewamy na tą decyzją.

W 2018 roku główny śledczy UEFA przedstawił wynik dochodzenia i zapowiedział sankcje, które zamierzał zastosować wobec naszego klubu. Miało to miejsce, zanim rozpoczęło się jakiekolwiek śledztwo. Mega wadliwy i konsekwentnie przeciekający proces UEFA, który nadzorował, oznacza, że jego wynik naprawdę był z góry znany.

Klub oficjalnie złożył skargę do organu dyscyplinarnego UEFA, potwierdzoną orzeczeniem CAS. Krótko mówiąc, jest to sprawa wszczęta przez UEFA, badana przez UEFA oraz sądzona przez UEFA. Po zakończeniu tego szkodliwego procesu, Manchester City podejmie bezstronny osąd tak szybko, jak to możliwe i rozpocznie postępowanie przed Sądem Arbitrażowym do spraw Sportu z siedzibą w Lozannie."

 Piotr Olędzki

Źródło:

mancity.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI