INNE

Gwiazdy w zapomnianych czasach - David Beckham #1


12 LUTY 2020, 17:33


DAVID BECKHAM
PRESTON NORTH END FC
AC MILAN
PSG FC
MANCHESTER UNITED FC
ANGLIAW ramach wstępu chciałbym wyjaśnić że nowy cykl "gwiazdy w zapomnianych czasach" będzie poświęcony znanym piłkarzom oraz trenerom. W cyklu opisane będą ich przygody w klubach, o których mało kto wie albo po prostu zapomniał.

#1 David Beckham

  • Preston North End - 1995 rok

Każdy z czytających ten artykuł zna doskonale Davida Beckhama, ikonę sportu i mody. Beckham znany jest z gry w Machesterze United, Realu Madryt, AC Milanu, Los Angeles Galaxy i PSG. Ale mało kto z was wie, że w wieku 19 lat, obiecujący skrzydłowy został wypożyczony na trzy miesiące do Preston North End od 1 stycznia 1995 do 31 marca 1995. Rozegrał zaledwie 5 spotkań, ale zdążył zdobyć 2 bramki. Drużyna Davida Beckhama występowała wtedy dopiero w Third Division (czwarty stopień rozgrywek w Anglii). Późniejszy gwiazdor na pewno nie zapisał się w historii tej ekipy wielkimi literami, ale warto wspomnieć że Becks zbierał tam szlify.

 

David Beckham w barwach Preston North End

 

  • AC Milan - rok 2009 i 2010

W dalszej części karery, gdy już wyjechał robić karierę do Los Angeles, dwukrotnie postanowił wrócić do wielkiego europejskiego futbolu. Na półroczne wypożyczenie do AC Milanu zdecydował sie w 2009 i 2010 roku. Anglik wtedy już nie grał na tak wysokim poziomie jak w Manchesterze United czy Realu Madryt, ale potrafił jeszcze niejednokrotnie oczarować publikę i pomóc drużynie. W czerwono-czarnym trykocie zagrał łącznie 33 razy, strzelił 2 bramki i zanotował 7 asyst. Do swojego konta nie dopisał jednak żadnego pucharu.

 

 

  • Paris Saint-Germain - 2013 rok

Większość z Was zapewne to pamięta. 31 stycznia 2013 roku David Beckham przeszedł do PSG. Z Paryżanami podpisał półroczny kontrakt, pomógł w zdobyciu mistrzostwa Francji, rozgrywając 14 meczów. To był ostatni zespół, w jakim występował Anglik. Mając 38 lat zawiesił buty i postanowił zająć się biznesami w Stanach.

 

 

David Beckham to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców świata. Celebryta, biznesmen i od niedawna właściciel drużyny MLS. Zespół z Miami rozpocznie batalię w najlepszej lidze Stanów Zjednoczonych już w marcu 2020 roku. Popularny Becks odniesie podobne sukcesy jako prezes?Karol Wolf

Źródło:

własne


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI