Oficjalnie: Lechia Gdańsk wypożycza Ze Gomesa
Ze Gomes został nowym napastnikiem gdańskiej Lechii. 20-latek będzie wypożyczony do końca obecnego sezonu ze znanej ekipy Benfiki Lizbona.
Wychowanek słynnego klubu ze stolicy Portugalii występuje na pozycji środkowego napastnika. Na swoim koncie ma Mistrzostwo Europy U-17 oraz U-19. Warto dodać, że w 2016 roku został królem strzelców tej pierwszej wygranej imprezy. Młodzieniec zanotował aż 63 występy w młodzieżowych kadrach Portugalii (zdobył 31 bramek).
Jak dotąd udało mu się rozegrać zaledwie 5 meczów w dorosłej drużynie Orłów i postanowiono go wypożyczyć w celu większego ogrania, z czego mega skorzystała Lechia. Ze Gomes posiada dwa obywatelstwa, urodził się w Gwinei Bissau, jednak większośc życia spędził w Portugalii. "Transfermarkt" wycenia go na 300 tys. euro.
Zé Gomes wypożyczony do Lechii https://t.co/2iCnauZ6rL pic.twitter.com/01WzJnZUSx
— Lechia.net (@Lechianet) February 11, 2020
KOMENTARZE