REAL MADRYT
CA OSASUNA
LA LIGA
HISZPANIA

W 23. kolejce hiszpańskiej La Liga Real Madryt ograł Osasunę na ich stadionie 1:4.

Mecz rozpoczął się tragicznie dla zespołu z Madrytu, ponieważ już w 14. minucie Thibaut Courtois musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. W 33. minucie Isco zdobył bramkę wyrównującą, a pięć minut później niezawodny kapitan Królewskich Sergio Ramos pokonał bramkarza gospodarzy. Casemiro posłał piłkę w pole karne, gdzie doświadczony Hiszpan strzelił głową do siatki rywali, co dało prowadzenie gościom.

Wynik w 84. minucie podwyższył Lucas po podaniu Karima Benzemy. Zwycięstwo przypieczętował Luka Jović w 92. minucie i ustanowił wynik meczu na 1:4. Real Madryt ma obecnie na swoim koncie 52 oczka i zaledwie 14 goli straconych w 23 meczach, do tego strzelił ich 44. Wieczorem przybliżyć się do fotelu lidera ma szansę Barca, która podejmować będzie Real Betis. Aktualnie ma 46 punktów.

Rok 2020 jest siedemnastym rokiem kalendarzowym z rzędu, gdzie Sergio Ramos strzela bramkę w La Liga. Stał się pierwszym takim zawodnikiem, a jest stoperem.