ANGLIA

Oficjalnie: Premier League wydłuży okno transferowe


06 LUTY 2020, 14:33


MANCHESTER UNITED
LIVERPOOL
CHELSEA
ARSENAL
PREMIER LEAGUE
ANGLIA
TRANSFERYOficjalnie potwierdzono, że na spotkaniu udziałowców Premier League została przegłosowana decyzja o powrocie do poprzedniej długości letniego okienka transferowego. Od sezonu 2020/21 okno będzie otwarte do 1 września godz. 17:00.

Przypomnijmy, że dwa lata temu zadecydowano, iż okno transferowe w Anglii zakończone będzie dzień przed inauguracją rozgrywek ligowych. Decyzje podjęto ze względu na to, żeby kluby w trakcie rozgrywek nie zajmowały się transferami, tylko w pełni mogły sie skupić na ligowym początku. Spotkało się to wtedy z dużą krytyką, a głównie obawami angielskich klubów o to, że reszta Europy będzie mogła się wzmacniać później i będzie miała więcej czasu na negocjacje z zawodnikami.

Ponadto na początku sezonu często zdarzają sie kontuzje i nie będzie możliwości ściągnięcia zastępcy. Po dwóch latach udziałowcy zebrani na spotkaniu ponownie przegłosowali ten przepis. Tym razem zadecydowano, że okno zamknie sie tak jak w większości lig, czyli w ostatni dzień sierpnia lub pierwszy dzień września. Ten przepis będzie obowiązywać już od następnego sezonu, czyli od przyszłej kampanii 2020/21.

 Karol Wolf

Źródło:

premierleague.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI