TRANSFERY

Oficjalnie: Douglas Bergqvist w Arce Gdynia


05 LUTY 2020, 23:03


DOUGLAS BERGQVIST
ARKA GDYNIA
FK HAUGESUND
PKO EKSTRAKLASA
SZWECJA
TRANSFERYNowym zawodnikiem ekipy z Trójmiasta został Douglas Bergqvist. 27-latek podpisał umowę do 30 czerwca 2020 roku, z możliwością przedłużenia o rok.

Informacje o zakontraktowaniu obrońcy podała oficjalna strona gdyńskiego klubu. Piłkarz ma wspomóc formację defensywną Arkowców, która jesienią wyglądała bardzo źle. Jedynym wyróżniającym ogniwem był grający na pozycji bramkarza - Pavels Steinbors. To dzięki jego interwencjom, Żółto-Niebiescy wyrywali rywalom cenne punkty. Teraz brylować i nie dopuszczać do straty goli ma właśnie Szwed.

Douglas Bergqvist urodził się w Sztokholmie, jednak karierę piłkarską rozpoczął w Anglii. Dopiero w 2014 wrócił do swojego rodzimego kraju i zaczął reprezentować barwy Östersund (wówczas druga liga szwedzka). Z tą drużyną już w 2016 roku wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji. Następnie, w 2019 roku, zawodnik został wypożyczony do norweskiego FK Haugesund, zajmując ostatecznie tylko siódmą pozycję w rozgrywanej systemem wiosna-jesień lidze.

Bergqvist będzie drugim tej zimy wzmocnieniem Arki. Do tej pory umowę z klubem podpisał już 24-letni Serb - Nemanja Mihajlović z holenderskiego SC Heerenveen.

 Mateusz Okraszewski

Źródło:

arka.gdynia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI