TRANSFERY

Oficjalnie: Alon Turgeman graczem Wisły Kraków


04 LUTY 2020, 21:19


ALON TURGEMAN
WISŁA KRAKÓW
AUSTRIA WIEDEŃ
MACCABI HAIFA
EKSTRAKLASA
TRANSFERYNa kilka dni przed pierwszym w rundzie wiosennej spotkaniem z Jagiellonią Białystok Wisła Kraków wzmocniła swoją kadrę. Pochodzący z Izraela Alon Turgeman parafował umowę i najbliższe pół roku spędzi pod Wawelem na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu i przedłużenia kontraktu o dwa lata.

Alon Turgeman urodził się 9 czerwca 1991 roku w Haderze. Początkowo występował w młodzieżowych drużynach Beitar Nes Tubruk, by w 2010 roku rozpocząć regularne występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym z Hapoelem Petah. W kolejnym sezonie związał swoją przyszłość z klubem, reprezentując jego barwy przez kolejne 7 lat. Ostatnie 2,5 roku tego okresu spędził na wypożyczeniach w izraelskich ekipach.

W koszulce Maccabi Haifa wystąpił łącznie w 130 spotkaniach, spędzając na boisku 7314 minut i strzelając przy tym 35 bramek. W tym czasie zadebiutował także w rozgrywkach Ligi Europy, w których zagrał w 9 spotkaniach i zanotował 2 trafienia. W sezonie 2015/2016 rozpoczęła się jego wędrówka po innych drużynach, podczas której odwiedził Hapoel Tel Aviv, Bnei Yehuda oraz odwiecznego rywala Maccabi - Hapoel Haifa. W lipcu 2018 roku został oficjalnie zawodnikiem klubu Austria Wiedeń, dla którego rozegrał dwadzieścia osiem meczów, w których zdobył dziesięć goli.

Turgeman ma za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Izraela, prowadzonej przez selekcjonera Alona Hazana. Środkowy napastnik pojawił się na boisku w dwóch spotkaniach. Ofensywny zawodnik zagra w Wiśle Kraków z numerem 17 na plecach.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI