TRANSFERY

Oficjalnie: Jakub Kisiel nabytkiem Legii Warszawa


04 LUTY 2020, 00:02


JAKUB KISIEL
LEGIA WARSZAWA
POLONIA WARSZAWA
PKO EKSTRAKLASA
III LIGA
TRANSFERYJakub Kisiel to reprezentant Polski w kategorii do lat 17 (rocznik 2003). Dotąd był zawodnikiem Polonii Warszawa, występując w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Defensywny pomocnik związał się trzyletnim kontraktem z warszawską Legią.

Kisiel przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-17, która w tym tygodniu rozegra turniej w hiszpańskiej La Mandze. Premierowe treningi w Legii Warszawa rozpocznie zaraz po powrocie z obozu juniorskiej kadry narodowej.

- Obserwowaliśmy go od dawna, zarówno w klubie, jak i reprezentacji. Uważamy, że ma duży potencjał, jego atuty to czytanie gry, ustawienie, dobre warunki fizyczne. Liczymy, że w Legii będzie się rozwijał - przyznał Jacek Zieliński, Dyrektor Akademii.

Tym samym środkowy pomocnik będzie piątym zawodnikiem Legii, który otrzymuje regularne powołania na zgrupowania reprezentacji do lat 17, obok Ariela Mosóra, Szymona Włodarczyka, Jakuba Kwiatkowskiego oraz Radosława Cielemęckiego.

Jesienią Kisiel brał udział w pierwszej fazie kwalifikacji do mistrzostw Europy U-17: rozegrał 86 minut w meczu z Macedonią (3:2), 45 min z Liechteinsteinem (11:0) i 82 min z Belgią (2:2). Wiosną drużyna będzie rywalizować o turniej główny z Włochami, Walią i Czarnogórą. Zanim trafił do Polonii, Kisiel szkolił się w Nadnarwiance Pułtusk.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

akademia.legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI