TRANSFERY

Oficjalnie: Sassuolo Calcio sięgnęło po Lukasa Haraslina


31 STYCZNIA 2020, 17:50


LUKAS HARASLIN
SASSUOLO CALCIO
LECHIA GDAŃSK
SERIE A
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYSassuolo Calcio wypożyczyło Lukasa Haraslina z Lechii Gdańsk na pół roku. Po spełnieniu określonych wymogów zapisanych w umowie Włosi będą musieli wykupić Słowaka za nieujawnioną kwotę. Ekipa z Serie A zajmuje 15. miejsce.

Kolejne przykre wiadomości dla kibiców Ekstraklasy, zawodnicy potrafiący coś więcej niż nasi ligowi średniacy wyjeżdżają masowo poza granice. Po Niezgodzie, Buksie, Jevticiu, Klimali, Amaralu czy Ricardinho przyszedł czas na Haraslina. 23-letni skrzydłowy przychodził z włoskiej Parmy do Lechii jako duża nadzieja, miał dobre momenty, ale też i takie, w których dopasowywał swój poziom gry do słabego ekstraklasowego. Teraz postanowił spróbować swoich sił w Serie A.

Słowak w Polsce grał od 2015 roku, zaliczył 121 występów, strzelił 16 bramek i zaliczył 22 asysty. Ponadto swoimi występami zasłużył na powołania do reprezentacji Słowacji, gdzie rozegrał osiem meczów i nawet strzelił bramkę w towarzyskim meczu z Jordanią. Jego nowy zespół Sassuolo zajmuje obecnie 15. miejsce, ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. Lukas Haraslin będzie rywalizował z Jeremiem Bogą i Domenico Berardim, więc o pierwszy skład będzie mu ciężko.

Portal "Transfermarkt.de" wycenia Lukasa Haraslina na około 2 miliony euro.

 Karol Wolf

Źródło:

sassuolocalcio.it


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI