TRANSFERY

Hertha Berlin walczy o Krzysztofa Piątka


29 STYCZNIA 2020, 16:52


KRZYSZTOF PIĄTEK
HERTHA BERLIN
MILAN
BUNDESLIGA
NIEMCY
SERIE A
ITALIA
TRANSFERYKrzysztof Piątek to objawienie ubiegłego sezonu Serie A, jednak w obecnym sezonie zarówno jemu, jak i AC Milanowi nie wiedzie się najlepiej. Do grona zainteresowanych usługami Polaka dołączył nowy zespół, czyli Hertha Berlin.

Jak informują dwaj włoscy dziennikarze "Sky Sports" - Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano, Hertha Berlin złożyła ofertę za polskiego snajpera, opiewającą na około 27 milionów euro. Jeszcze niedawno wydawało się, że Piątek zostanie wypożyczony do londyńskiego Tottenhamu, jednak oferuje on jedynie roczne wypożyczenie, kiedy to władzom AC Milanu zależy na definitywnym sprzedaniu Polaka i odzyskaniu jak najwięcej z wyłożonych na niego ubiegłej zimy mniej więcej 35 milionów euro.

Piątek broni barw mediolańskiego klubu od połowy ubiegłego sezonu, kiedy to trafił tam dzięki kapitalnym występom w Genoi, do której z kolei trafił po dobrym sezonie w Cracovii. Na przestrzeni całego minionego sezonu Polak zdołał strzelić 22 gole, co dało mu 3. lokatę w klasyfikacji strzelców, uprzedzając w niej Cristiano Ronaldo.

Obecnie, 10-krotny reprezentant Polski nie prezentuje wysokiej formy i stracił miejsce w podstawowej "11" AC Milanu, na rzecz Zlatana Ibrahimovicia i Rafaela Leao. W trwającej kampanii, Piątek zaliczył tylko 4 trafienia, a jego wycena na fachowym portalu "Transfermarkt.de" spadła o 3 oczka - z 35 na 32 miliony euro.

Aktualizacja: Przeprowadzka Krzysztofa Piątka do Herthy wydaje się coraz bliższa realizacji. Niemieccy dziennikarze piszą, że przenosiny są nieuchronne, a snajper lada moment ma wylądować w Berlinie, gdzie po badaniach parafuje kontrakt.Adrian Wojcieszek

Źródło:

Sky Sports, Sport Bild


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI