TRANSFERY

Oficjalnie: Kamil Wilczek odchodzi z Broendby IF


21 STYCZNIA 2020, 15:05


KAMIL WILCZEK
GOEZTEPE SK
BROENDBY IF
SUPER LIG
POLSKA
DANIA
TURCJA
TRANSFERYKamil Wilczek po czterech latach gry odchodzi z duńskiego Brøndby IF. Jego nowym klubem będzie ósma drużyna tureckiej Süper Lig, czyli Göztepe SK.

Polski snajper zostanie na długo zapamiętany przez duńskich kibiców. Łącznie zagrał w 163 spotkaniach, strzelił 93 bramki i dwukrotnie został wybierany piłkarzem sezonu w drużynie. Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwanie w karierze, przejście do ligi tureckiej będzie na pewno wiązać się z bardzo dużą podwyżką pensji, co w przypadku 31-letniego Wilczka może być ostatnią okazją do większego zarobku.

Göztepe zajmuje ósme miejsce w lidze, klub ma siedzibę na zachodnim brzegu Turcji, w mieście Izmir. Od trzech lat zespół występuje na najwyższym poziomie rozrywkowym. W ich barwach występuje m.in. znany portugalski bramkarz Beto i Stefano Napoleoni, który swego czasy z powodzeniem występował w Widzewie.

Wilczek to były król strzelców Ekstraklasy, po udanym sezonie w barwach Piasta Gliwice odszedł do włoskiego Capri, lecz już po półtora roku przeprowadził się do Bröndby. W reprezentacji Polski zaliczył zaledwie 3 występy, mimo swojej wysokiej formy w ostatnich latach. Kamilowi życzymy powodzenia w nowym miejscu pracy.

 Karol Wolf

Źródło:

brondby.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI