TRANSFERY

Oficjalnie: Ofensywa transferowa Wisły Kraków


19 STYCZNIA 2020, 16:40


NIKOLA KUVELJIĆ
LUBOMIR TUPTA
MATEUSZ HOŁOWNIA
WISŁA KRAKÓW
POLSKA
TRANSFERYBiała Gwiazda nie zatrzymuje się na rynku transferowym.

Wisła Kraków za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i Twittera poinformowała o pozyskaniu na zasadzie półsezonowego wypożyczenia Nikoli Kuveljicia z FK Javor-Matis Ivanjica. Pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą umową do 30 czerwca 2020 roku.

Nikola Kuveljić urodził się 6 kwietnia 1997 roku w Belgradzie. Całą swoją dotychczasową karierę spędził w klubach z rodzimego kraju, występując początkowo w młodzieżowym zespole FK Zemun, skąd w styczniu 2016 roku przeniósł się IMT Belgrad. Półtora roku później, mierzący 1,94 m środkowy, defensywny pomocnik, dołączył do Jedinstvo Sur, a stamtąd z kolei do występującego na najwyższym szczeblu w Serbii Javor-Matis Ivanjica.

Będąc podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, w sezonie 2019/2020 rozegrał 18 spotkań na 20 możliwych i w 90% znajdował miejsce w pierwszym składzie, zdołał strzelić 3 bramki oraz zanotować 2 asysty w 18 meczach. Wcześniej Wisłę Kraków wzmocnili również Hebert, Mateusz Hołownia, Lubomir Tupta, oraz Gieorgij Żukow.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI