TRANSFERY

Oficjalnie: Vladislavs Gutkovskis napastnikiem Rakowa Częstochowa


04 STYCZNIA 2020, 21:31


VLADISLAVS GUTKOVSKIS
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
TERMALICA NIECIECZA
POLSKA
TRANSFERYVladislavs Gutkovskis został nowym zawodnikiem RKS-u.

Vladislavs Gutkovskis to 24-letni napastnik występujący w barwach Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Łotysz do Rakowa dołączy dopiero w lipcu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Klub zastrzegł sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata. Vladislavs Gutkovskis urodził się w Rydze, mierzy aż 187 centymetrów wzrostu i gra na pozycji środkowego napastnika.

Od początku swojej przygody z piłką był związany ze Skonto Ryga. Pierwsze szlify w dorosłej piłce zebrał w 2012 roku podczas wypożyczenia do drugoligowego FK Olimps. W sezonie 2013/2014 stał się czołową postacią Skonto. Rozegrał wówczas 34 spotkania ligowe i zdobył 28 goli, co dało mu tytuł króla strzelców łotewskiej ligi.

W barwach ryskiej drużyny rozegrał w sumie 73 mecze, strzelił 45 goli i zanotował 8 asyst. Na początku 2016 roku przeniósł się do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Na polskich boiskach wystąpił dotychczas w 104 spotkaniach, w których zdobył 29 bramek i zaliczył 6 asyst przy trafieniach kolegów, co jest imponującym wynikiem.

- Cieszymy się, że konkurencja w naszym ataku rośnie. Zgodnie z kontraktem, który podpisaliśmy, Vladislavs dołączy do Rakowa w lipcu. Dołożymy jednak wszelkich starań, abyśmy mogli oglądać popularnego Gutka w czerwono-niebieskich barwach już wiosną - powiedział prezes częstochowskiego klubu Wojciech Cygan.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

rakow.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI