TRANSFERY

Jadon Sancho na celowniku Liverpoolu


09 LISTOPADA 2019, 22:23


JADON SANCHO
BORUSSIA DORTMUND
LIVERPOOL
PREMIER LEAGUE
BUNDESLIGA
TRANSFERYZdaniem mediów, Liverpool jest zainteresowany pozyskaniem Jadona Sancho.

Według byłego pomocnika Liverpoolu - Dietmara Hamanna, zespół Jürgena Kloppa będzie starał się o usługi angielskiego skrzydłowego już następnego lata. W The Reds można upatrywać jednego z najpoważniejszych kandydatów do sprowadzenia Jadona Sancho. Działacze BVB są świadomi, że chętnych na pozyskanie 19-latka jest coraz więcej, ale mają nadzieję, że uda im się zatrzymać swojego podopiecznego na jeden bądź dwa sezony dłużej. Asystent menedżera klubu - Jorg Heinrich przyznał jednak, że zatrzymanie go nie będzie wcale proste.

Zespół prowadzony przez Luciena Favre'a podczas poprzedniego okienka transferowego odrzucił oferty takich klubów jak Manchester United czy PSG, a młodemu Anglikowi zaproponowano nową umowę, na mocy której zarabia 190 tysięcy funtów tygodniowo. Zarząd przyznał perspektywicznemu skrzydłowemu sporą podwyżkę, aby ten nie myślał o zmianie klubu w najbliższej przyszłości.

Sancho przeszedł do Borussii Dortmund za 7 milionów funtów z Manchesteru City. Od 2017 roku będąc zawodnikiem klubu z Zagłębia Ruhry w 54 meczach Bundesligi zdołał 16 razy umieścić piłkę w siatce rywali oraz zaliczyć 27 asyst. Znany portal "Transfermarkt.de" wycenia reprezentanta Anglii na mniej więcej 100 mln euro.Adrian Piotrowski

Źródło:

The Independent


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI