TRANSFERY

Oficjalnie: Przemysław Bargiel przenosi się do Śląska Wrocław


03 WRZEŚNIA 2019, 16:48


PRZEMYSŁAW BARGIEL
ŚLĄSK WROCŁAW
MILAN
SPEZIA
RUCH CHORZÓW
POLSKA
TRANSFERY



Młodzieżowy reprezentant Polski, Przemysław Bargiel, rzutem na taśmę został nowym zawodnikiem WKS-u. Pomocnik podpisał z klubem czteroletni kontrakt.

Bargiel należy do grona najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia. Jako playmaker Ruchu Chorzów zadebiutował w Ekstraklasie w wieku 16 lat. Został wówczas najmłodszym polskim ligowcem od niemal ćwierć wieku. Łącznie rozegrał 6 spotkań w pierwszej drużynie Niebieskich, po czym trafił do słynnego AC Milan.

- Chcemy, aby Przemek wkomponował się do zespołu i poznał styl pracy trenera Lavicki. To bardzo utalentowany zawodnik, który przez następne dwa sezony będzie mógł pełnić rolę młodzieżowca. Jest pracowity, może zagrać na każdej pozycji w środku pola i liczymy, że będzie robił stałe postępy - podkreśla Dariusz Sztylka.

19-latek ma za sobą występy w zespole juniorów Rossonerich. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Spezii, gdzie również grał drużynie młodzieżowej. Jest również etatowym, młodzieżowym reprezentantem Polski - począwszy od kadry do lat 15.

- Zaczynam nowy etap w swoim życiu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się, że będę mógł rozwijać się w Śląsku Wrocław. Chcę nabierać większego doświadczenia w seniorskim futbolu i traktuję to jako dużą szansę - powiedział Przemysław Bargiel po podpisaniu czteroletniej umowy z wrocławskim klubem.

W barwach WKS-u Przemek Bargiel występował będzie z numerem 27 na plecach.

 



Ernest Chalimoniuk

Źródło:

slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI