TRANSFERY

Oficjalnie: Tomasz Jodłowiec ponownie w Piaście Gliwice


03 WRZEŚNIA 2019, 01:02


TOMASZ JODŁOWIEC
PIAST GLIWICE
LEGIA WARSZAWA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYTomasz Jodłowiec odchodzi z Legii i na zasadzie transferu definitywnego zasili szeregi Piasta Gliwice. 33-letni pomocnik dołączył do zespołu z Łazienkowskiej 19 lutego 2013 roku i zdobył wraz z nim pięć mistrzostw oraz cztery Puchary Polski.

Urodzony w Żywcu zawodnik trafił do Legii ze Śląska Wrocław i z miejsca stał się jednym z jej najważniejszych zawodników. W barwach czternastokrotnego mistrza Polski rozegrał 202 spotkania. Reprezentował klub w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA. Na swoim koncie ma 18 goli, a także 24 asysty.

24 stycznia 2018 roku na zasadzie wypożyczenia Jodłowiec dołączył do Piasta Gliwice i wraz z nim wywalczył pierwszy w historii klubu, a szósty w swojej karierze tytuł mistrzowski. Pod wodzą szkoleniowca Waldemara Fornalika w barwach tej drużyny wystąpił w 42 meczach. Strzelił pięć goli, zaliczył również dziewięć asyst.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu wrócił na Łazienkowską, ale wraz z ostatnim dniem sierpnia wraca na Okrzei na zasadzie transferu definitywnego (100 tys. euro).

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI