TRANSFERY

Oficjalnie: Jarosław Jach w Rakowie Częstochowa


31 SIERPNIA 2019, 20:20


JAROSŁAW JACH
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
CRYSTAL PALACE FC
SHERIFF TYRASPOL
TRANSFERYW sobotę na zasadzie wypożyczenia Czerwono-Niebieskich wzmocnił Jarek Jach.

25-letni środkowy obrońca. Urodzony w Bielawie Jach jest wychowankiem Lechii Dzierżoniów. od 2013 do 2018 roku reprezentował barwy Zagłębia Lubin, skąd w styczniu 2018 przeniósł się do Crystal Palace. Ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniach w tureckim Caykur Rizespor i mołdawiańskim Sheriff Tyraspol.

Jach ma na swoim koncie łącznie 6 występów w kwalifikacjach do Ligi Europy i Ligi Mistrzów. - Wracam do Polski po to, aby się odbudować. Mam nadzieję, że poprzez regularną grę, która jest dla mnie głównym celem na ten sezon, uda mi się wrócić na właściwą ścieżkę. Chciałbym pomóc drużynie w tym sezonie - powiedział Jarek.

Wypożyczenie defensora będzie obowiązywać do końca sezonu. Klub z Jasnej Góry zagwarantował sobie możliwość wykupienia zawodnika za nieujawnioną kwotę.

- Pobyt za granicą zrobił ze mnie bardziej świadomego zawodnika. Zmężniałem, jestem lepszym piłkarzem niż ten, który odchodził z Zagłębia Lubin. Czuję się pewnie mentalnie, dlatego nie boję się o mój powrót na polskie boiska. Trafiam do fajnej drużyny, która buduje akcje od tyłu. Myślę, że idealnie wkomponuję się w zespół. Wierzę, że trener Papszun wyciągnie ze mnie wszystko, co najlepsze - dodał Jach.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

rakow.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI