TRANSFERY

Oficjalnie: Mateusz Możdżeń wzmocnieniem Widzewa Łódź


24 SIERPNIA 2019, 18:12


MATEUSZ MOŻDŻEŃ
WIDZEW ŁÓDŹ
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
LECH POZNAŃ
POLSKA
TRANSFERY28-letni Mateusz Możdżeń został zawodnikiem Widzewa.

Z łódzkim klubem związał się dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia w przypadku upragnionego awansu do PKO Ekstraklasy. Doświadczony pomocnik jest wychowankiem Ursusa Warszawa, z którego trafił do Amiki Wronki, a następnie do Lecha Poznań. W klubie tym spędził ponad 6 lat, najpierw w zespołach juniorskich, a później w pierwszej drużynie, w której zagrał 109 spotkań na poziomie Ekstraklasy.

W sezonie 2009/2010, w którym rozegrał 12 meczów, zdobył z Lechem mistrzostwo Polski. W czasie gry w ekipie z Wielkopolski miał okazję występować w rozgrywkach europejskich, strzelając nawet bramkę w starciu z Manchesterem City. Regularnie rywalizował też z Widzewem na poziomie Ekstraklasy i raz zdobył nawet bramkę.

Przed sezonem 2014/2015 Mateusz Możdżeń przeniósł się do Lechii Gdańsk, później do Podbeskidzia Bielsko-Biała, a następnie do Korony Kielce, w której spędził kolejne 2,5 roku. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu grał w Zagłębiu Sosnowiec. 1 lipca bieżącego roku za porozumieniem stron rozwiązał jednak kontrakt z owym klubem.

Łącznie Mateusz Możdżeń zagrał w Ekstraklasie 262 mecze. Strzelił w nich 23 bramki, a także zanotował tyle samo asyst. Występował również w młodzieżowych kadrach reprezentacji Polski, w kategoriach od U-16 do U-21. W seniorskiej nie zadebiutował.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

widzew.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI