TRANSFERY

Oficjalnie: Chuca przeszedł do Wisły Kraków


31 LIPCA 2019, 11:58


CHUCA
WISŁA KRAKÓW
VILLARREAL
ELCHE
EKSTRAKLASA
POLSKA
HISZPANIA
TRANSFERYDział sportowy popularnej Białej Gwiazdy nie próżnuje i wzmacnia drużynę na zmagania w ramach rozpoczętej dwa tygodnie temu kampanii PKO Ekstraklasy.

Szeregi ekipy z Reymonta zasilił przedstawiciel Półwyspu Iberyjskiego Victor Moya Martinez, znany w piłkarskim świecie jako po prostu Chuca. Kontrakt, którym związał się z klubem ofensywny pomocnik, obowiązywać będzie przez trzy lata. Chuca urodził się dziesiątego czerwca 1997 roku w Jacarilli, w prowincji Alicante.

Praktycznie całą swoją piłkarską karierę spędził w rodzimym Villarealu, w którym występował w drużynach młodzieżowych oraz zespole rezerw na poziomie trzeciej ligi, odznaczając się bardzo dużym talentem. W ciągu ośmiu sezonów, od momentu pojawienia się w tym klubie, otrzymał także szansę na grę w pierwszym zespole.

Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii w kampanii 2017/2018 zaliczył cztery spotkania, do których dorzucił po dwa kolejne w ramach rozgrywek Ligi Europy oraz Pucharu Króla. Pierwszą część ubiegłego sezonu 22-latek spędził na wypożyczeniu, reprezentując barwy występującego na poziomie drugiej ligi Elche.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI