TRANSFERY

Oficjalnie: Górnik Zabrze wypożyczył Juana Bauzę


29 LIPCA 2019, 20:50


JUAN BAUZA
GÓRNIK ZABRZE
CLUB ATLETICO COLON
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYZabrzański Górnik sfinalizował transfer Argentyńczyka Juana Bauzy.

23-latek będzie reprezentował barwy Górnika Zabrze do końca bieżącego sezonu na mocy umowy wypożyczenia z rodzimego Club Atletico Colon. Umowa pomiędzy klubami zawiera klauzulę wykupu piłkarza. Bauza trenował z zespołem Górnika od końca czerwca. Wziął udział w obozie przygotowawczym w Poznaniu. Zagrał w sparingach z Karviną, B-B Termaliką Nieciecza, reprezentacją AFE (hiszpańscy zawodnicy bez pracodawcy), Maccabi Netanja, a także Atlantasem Kłajpeda.

- Jest to zawodnik o innej charakterystyce od piłkarzy, których mieliśmy dotąd na boku. To zawodnik, który lubi grać jeden na jeden, nie boi się podjąć ryzyka. Daje nam pewne pole manewru. Na jego plus, że z treningu na trening widać, że coraz lepiej tutaj się czuje. Dobrze się aklimatyzuje. Myślę, że na jego temat jeszcze wiele dobrego powiemy - w ten sposób charakteryzował Juana Bauzę trener Górnika, Marcin Brosz, po zakończeniu ostatniego przedsezonowego mecze kontrolnego.

Juan Bauza gra na pozycji prawoskrzydłowego. Zawodnik Club Atletico Colon był ostatnio wypożyczony do drugoligowego Gimnasia y Esgrima de Mendoza. W ubiegłym sezonie rozegrał 21 meczów (19 ligowych i 2 barażowe), w których zdobył jedną bramkę oraz zaliczył dwie asysty. 23-latka cechuje duża pewność siebie, dynamika oraz szybkość. Jest dobry technicznie i szuka indywidualnych rajdów.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gornikzabrze.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI