TRANSFERY

Oficjalnie: GKS Tychy zakontraktował Łukasza Monetę


27 LIPCA 2019, 00:14


ŁUKASZ MONETA
BARTOSZ SZELIGA
GKS TYCHY
LEGIA WARSZAWA
1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYIntensywny dzień zakończył się kolejnym podpisem pod umową z GKS-em Tychy.

Kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku podpisał Łukasz Moneta, który do Tychów przenosi się na zasadzie transferu definitywnego z warszawskiej Legii. Występujący najczęściej na lewej stronie 25-letni pomocnik urodził się i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Raciborzu. GKS potwierdził też ściągnięcie Bartosza Szeligi.

Po dobrym sezonie 2012/2013 dziewiętnastoletni wówczas Łukasz Moneta został wypatrzony przez Legię, jednak debiut w pierwszym zespole warszawskiej drużyny zaliczył rok później w meczu Superpucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz. Później mierzący 172 centymetry wzrostu piłkarz był wypożyczony do Wigier Suwałki, skąd ponownie trafił na najwyższy szczebel rozgrywkowy, bowiem do Ruchu Chorzów.

Dobrą postawą w zespole popularnych Niebieskich po raz kolejny zwrócił uwagę stołecznej drużyny. Kolejne miesiące spędził w Zagłębiu Lubin, a minione pół roku w pierwszoligowej Bytovii Bytów. Ma za sobą również grę i bramkę w reprezentacji Polski do lat 21 na młodzieżowych mistrzostwach Europy w 2017 roku. Łukasz Moneta będzie występował w koszulce tyskiej drużyny z numerem trzynaście na plecach.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gkstychy.info


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI