TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Sosnowiec podpisało umowę z Quentinem Seedorfem


26 LIPCA 2019, 21:25


QUENTIN SEEDORF
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
VITESSE ARNHEM
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYNa liście nowych piłkarzy Zagłębia zameldował się Holender Quentin Seedorf.

18-letni obrońca Vitesse Arnhem związał się z sosnowieckim klubem 3-letnim kontraktem. - Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Zagłębiem - mówi Quentin Seedorf, którego wujkiem jest słynny Clarence Seedorf, 3-krotny triumfator Ligi Mistrzów, ostatnio pełniący funkcję rolę reprezentacji Kamerunu.

Młody Seedorf występował ostatnio w drużynach młodzieżowych rodzimego Vitesse Arnhem, a konkretnie w U-17, U-19 oraz U-21. Trenował także z pierwszym zespołem Vitesse występującym w Eredivisie. Quentin miał ofertę gry w drugiej lidze belgijskiej, jednak zdecydował się rozwijać swoją karierę w naszej Polsce.

- Nie znam dobrze waszej piłki, ale dowiedziałem się sporo o Zagłębiu, które jest klubem z tradycją i bogatą historią. Mentalnie czuję się mocny i chciałbym się rozwijać w Zagłębiu. Wiem, że klub występował niedawno w Ekstraklasie, a po spadku chciałby do niej wrócić jak najszybciej. Chciałbym pomóc w awansie, ale wiem, że nie będzie łatwo - dodał Quentin, który w Zagłębiu zagra z numerem 22.

- Transfer Quentina jest elementem naszego pomysłu na Zagłębie najbliższych lat - dowodzi Marcin Jaroszewski, prezes sosnowieckiego klubu. - Zawodnik będzie walczył o skład na lewej stronie z Wojciechem Słomką i naszym wychowankiem Patrykiem Mociakiem. Trener widzi w tych piłkarzach duży potencjał, ale wszyscy wymagają jeszcze pracy nad każdym elementem i rywalizacja ma wymusić szybkie postępy. Co do Seedorfa to faktycznie koszulkę ma ciężką... Oprócz oczywiście nazwiska, numer 22 w Zagłębiu jeszcze jakiś czas będzie się kojarzył jednoznacznie. Jeśli w meczach pokaże taki błysk jak zdarza mu się na treningach, to kibice pewnie pokochają tego wiecznie uśmiechniętego chłopaka - zakończył.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

zaglebie.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI