TRANSFERY

Oficjalnie: Wojciech Hajda oraz Szymon Rak w Stomilu Olsztyn


25 LIPCA 2019, 00:35


WOJCIECH HAJDA
SZYMON RAK
STOMIL OLSZTYN
GÓRNIK ZABRZE
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYZaprezentowano kolejnego zawodnika zasilającego kadrę Stomilu Olsztyn.

We wtorek umowę z klubem z Piłsudskiego podpisał Wojciech Hajda, który w biało-niebieskich barwach będzie grać przez najbliższy rok na zasadzie wypożyczenia z Górnika Zabrze. Dziewiętnastoletni środkowy pomocnik przebywał z Dumą Warmii na zgrupowaniu w Kórniku. - Wrażenia są bardzo pozytywne - powiedział Wojciech.

- Trenuję z drużyną dwa i pół tygodnia. Jest to fajna ekipa posiadająca wysokie umiejętności. Nic tylko grać, zdobywać punkty i cieszyć naszych kibiców - dodał Hajda. Wychowanek Ruchu Radzionków występuje głównie na środku drugiej linii.

- Moją podstawową pozycją jest środek pomocy, nieważne czy jako ofensywny lub defensywny pomocnik. Charakteryzuje mnie na pewno dobre czytanie gry, dobre podanie oraz uderzenie, więc mam nadzieję, że będę miał szansę zaprezentowania swoich atrybutów - scharakteryzował siebie świeżo wypożyczony młody zawodnik.

W sezonie 2017/2018 z powodzeniem rozegrał dziewięć spotkań w Lotto Ekstraklasie w barwach zabrzańskiego Górnika prowadzonego przez Marcina Brosza. Wiosną tego roku wystąpił w czterech meczach w trzeciej lidze w rezerwach zabrzan i sześć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów. Za każdym razem był w pierwszej jedenastce.

- Nie wyznaczyłem sobie konkretnych celów w Stomilu. Bardziej interesuje mnie to, aby grać w każdym meczu oraz zdobywać punkty. Później indywidualnie to bramka lub asysta - zakończył. Olsztyński klub potwierdził też sprowadzenie Szymona Raka.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

stomilolsztyn.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI