TRANSFERY

Oficjalnie: Filip Karbowy piłkarzem Zagłębia Sosnowiec


22 LIPCA 2019, 22:39


FILIP KARBOWY
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
LEGIA WARSZAWA
WIGRY SUWAŁKI
POLSKA
TRANSFERYW Zagłębiu Sosnowiec powitano kolejnego nowego piłkarza.

To 21-letni Filip Karbowy, defensywny pomocnik, który ostatni bardzo zresztą udany sezon, spędził w pierwszoligwych Wigrach Suwałki. Filip Karbowy parafował z sosnowieckim klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o następny rok.

- Dlaczego wybrałem Zagłębie? Przede wszystkim bardzo szybko zaczęło się dziać wokół mojej osoby. Dyrektor Zagłębia zadzwonił do mnie i bardzo szybko ustaliliśmy warunki. Tak naprawdę spodobała mi się wizja Zagłębia, które jest ambitnym zespołem i zawsze walczy o najwyższe cele - argumentuje swoją decyzję o przeprowadzce do ekipy z Sosnowca ten zdolny środkowy pomocnik.

Karbowy pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Olo Władysławów. Później grał w drużynach juniorskich Legii i zespole rezerw. Kolejne przystanki w karierze to Miedź Legnica, Górnik Łęczna i Wigry Suwałki. W tym ostatnim klubie w sezonie 2018/19 rozegrał łącznie 33 spotkania i strzelił 4 gole. Poniżej dalsza część wypowiedzi Filipa:

- Zagłębie to przede wszystkim kolejny krok do przodu. W tej drużynie mam wielu kolegów, chociażby Tomka Nawotkę, z którym grałem razem w drużynie juniorskiej Legii i w rezerwach. Mogę śmiało powiedzieć, że to mój przyjaciel. Poza tym z Legii znam się jeszcze z Michałem Góralem, Czarkiem Misztą i Mateuszem Szwedem. Sporo jest tych nazwisk i mam nadzieję, że z całą szatnią będę się dobrze rozumiał.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

zaglebie.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI