TRANSFERY

Oficjalnie: Mariusz Pawełek bramkarzem GKS-u Jastrzębie


20 LIPCA 2019, 13:08


MARIUSZ PAWEŁEK
GKS JASTRZĘBIE
GKS KATOWICE
WISŁA KRAKÓW
ŚLĄSK WROCŁAW
POLSKANowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie został golkiper Mariusz Pawełek.

Mariusz, który w poprzednim sezonie występował w GKS-ie Katowice, jest bardzo doświadczonym bramkarzem, który rozegrał w swojej karierze 258 meczów w Ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław (49), do której trafił z Silesii Lubomia, Wisły Kraków (101), Polonii Warszawa (17), Śląska Wrocław (79) i Jagiellonii Białystok (12).

Z krakowskim klubem trzykrotnie świętował mistrzostwo Polski. Występował także w klubach tureckich: Konyaspor, Caykur Rizespor i Adana Demirspor, rozgrywając 20 meczów w tureckiej ekstraklasie oraz 39 na jej zapleczu. Jest także byłym reprezentantem Polski. W kadrze narodowej zagrał cztery spotkania przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim, Estonii, Bośni i Hercegowinie, a także Danii.

Rolą Mariusza w pierwszoligowym klubie będzie oczywiście walka o miejsce w pierwszym składzie z Grzegorzem Drazikiem, ale docelowo Mariusz w przyszłości może także objąć funkcję trenera bramkarzy. Kontrakt Mariusza, który w GKS-ie występował będzie z numerem 81, obowiązywał będzie do 30 czerwca 2020 roku. Jastrzębski zespół parafował również dwuletnią umowę z Adamem Wolniewiczem.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gksjastrzebie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI