TRANSFERY

Oficjalnie: Jagiellonia Białystok prezentuje Olega Horina


12 LIPCA 2019, 12:03


OLEG HORIN
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
FK LWÓW
EKSTRAKLASA
POLSKA
UKRAINA
TRANSFERYOleg Horin został w czwartek nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. 19-letni ukraiński pomocnik podpisał z ekstraklasowym klubem czteroletni kontrakt.

Oleg Andrijowicz Horin urodził się 2 lutego 2000 roku i jest wychowankiem piątej drużyny ukraińskiej Premier Ligi, czyli rodzimego FK Lwów, a także młodzieżowym reprezentantem Ukrainy. Grający na pozycji defensywnego pomocnika zawodnik był w ostatnich dniach testowany przez podlaski klub, a także wystąpił w sparingu z greckim Olympiakosem Pireus (0:5), w którym pokazał się z bardzo dobrej strony.

To sprawiło, że sztab szkoleniowy z Ireneuszem Mamrotem pozytywnie ocenił umiejętności i potencjał młodego Ukraińca, który swoją charakterystyką przypomina młodego Tarasa Romanczuka. Pozyskanie Horina, który podpisał z Jagiellonią czteroletnią umowę, to już szósty letni transfer Żółto-Czerwonych.

Wcześniej do ekstraklasowej drużyny dołączyli Juan Camara, Krsevan Santini, Aleksander Stawiarz, Ognjen Mudrinski, a także Tomas Prikryl. Perspektywiczny pomocnik w ekipie popularnej Jagi będzie występował z numerem 22 na koszulce.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

jagiellonia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI