TRANSFERY

Oficjalnie: Dawid Kudła golkiperem Górnika Zabrze


12 LIPCA 2019, 11:06


DAWID KUDŁA
GÓRNIK ZABRZE SSA
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERY27-letni bramkarz podpisał umowę z 14-krotnym Mistrzem Polski. Będzie ona obowiązywała aż do końca czerwca 2021 roku z opcją rocznego przedłużenia.

Dawid Kudła oficjalnie wrócił do swojego domu. To właśnie w Zabrzu, w szkółce MSPN Górnik, stawiał on pierwsze piłkarskie kroki. W Trójkolorowych barwach grał w kolejnych grupach młodzieżowych aż do 2011 roku. Wówczas osiągnął swój pierwszy bardzo duży sukces, jakim był srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. W ówczesnym składzie poza Dawidem grali wówczas między innymi tacy zawodnicy jak Daniel Kajzer, Bartosz Kopacz, Rafał Kurzawa oraz Adam Wolniewicz.

Następnie Dawid próbował swoich sił za granicą, grając przez rok w cypryjskim Dynamo Pervolion. Po powrocie do Polski zakotwiczył w Sosnowcu. Jego kolejnym klubem była Pogoń Szczecin. Po kilku latach ponownie założył trykot Zagłębia.

Pochodzący z Rudy Śląskiej bramkarz od najmłodszych lat kibicuje Górnikowi. Potwierdza to zdjęcie zdobiące jedną ze ścian w klubowym budynku. Na fotce prezentującej sektor najbardziej zagorzałych kibiców Górnika można dostrzec kilkunastoletniego wówczas Dawida. Przywiązanie do klubu to zresztą rodzinna tradycja. Dawid nie ukrywa, że wielką fanką Trójkolorowych jest między innymi jego mama. Możemy więc śmiało powiedzieć, że po latach wrócił on do swojego domu.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gornikzabrze.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI