TRANSFERY

Oficjalnie: Jean Carlos da Silva Rocha w Wiśle Kraków


11 LIPCA 2019, 22:42


JEAN CARLOS SILVA
WISŁA KRAKÓW
GRANADA
REAL MADRYT
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYJean Carlos da Silva Rocha został piłkarzem Wisły Kraków. Brazylijski pomocnik związał się z Białą Gwiazdą dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia.

Jean Carlos da Silva Rocha urodził się 10 maja 1996 roku w Ouro Preto w Brazylii. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadził się na Półwysep Iberyjski, gdzie trenował m.in. w młodzieżowych zespołach Realu Madryt. Kolejne kroki w swojej piłkarskiej karierze stawiał w ekipie Castilli, skąd udał się na wypożyczenie do Fuenlabrady.

Ostatnim przystankiem Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem przed przenosinami pod Wawel było występujące w Segunda B Recreativo Granada - bezpośrednie zaplecze zespołu Granady CF. Jean Carlos w Andaluzji spędził trzy sezony. Dostał także szansę pokazania się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii, grając w barwach pierwszej drużyny w meczu przeciwko Espanyolowi.

Jego dobre występy w zespole Realu Madryt U-19 nie umknęły ówczesnemu trenerowi reprezentacji Brazylii do lat 20, który powołał zawodnika do kadry na Mistrzostwa Świata do lat dwudziestu rozgrywane w Nowej Zelandii w 2015 roku.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI