TRANSFERY

Oficjalnie: Michał Skóraś wypożyczony przez Raków Częstochowa


07 LIPCA 2019, 16:21


MICHAŁ SKÓRAŚ
RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
LECH POZNAŃ
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYDo drużyny szkoleniowca Marka Papszuna dołączył Michał Skóraś. To ósme wzmocnienie Czerwono-Niebieskich przed nadchodzącym sezonem. 19-letni playmaker został wypożyczony na okres jednego sezonu z poznańskiego Lecha.

Michał Skóraś to urodzony w Jastrzębiu Zdrój 19-letni ofensywny pomocnik. Jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie Zdrój, z którego przeszedł do Lecha Poznań. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. W 27 meczach Fortuna 1 Ligi zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty. Wystąpił też w jednym spotkaniu Totolotek Pucharu Polski. Skóraś ma na swoim koncie 31 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Zagrał też w trzech meczach naszej kadry na zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata do lat dwudziestu.

- Zwróciłem szczególną uwagę na Raków, grając w pierwszej lidze. Bardzo podoba mi się styl, który prezentuje cała drużyna, tym bardziej, że sam nie boję się grać piłką. Mam nadzieję, że będę wzmocnieniem dla zespołu. Pozycja wahadłowego nie jest mi obca, bo grałem na niej w drugiej drużynie Lecha Poznań. Będę dawał z siebie wszystko na każdej pozycji, na której wystawi mnie trener - przyznał Michał.

- W Poznaniu klub nie chciał hamować mojego rozwoju, stąd pojawił się pomysł wypożyczenia. Uznałem, że Raków będzie klubem, do którego chcę przejść. W ostatnim czasie nie próżnowałem, bo wraz z Lechem rozpocząłem okres przygotowawczy. Myślę, że będę dobrze przygotowany do ligi - dodał Skóraś.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

rksrakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI