TRANSFERY

Oficjalnie: Pogoń Szczecin przedstawiła Igora Łasickiego


03 LIPCA 2019, 13:36


IGOR ŁASICKI
POGOŃ SZCZECIN
WISŁA PŁOCK
SSC NAPOLI
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYIgor Łasicki zawodnikiem Pogoni Szczecin. Młody obrońca przechodzi do klubu z włoskiego Napoli na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał 3-letnią umowę.

Przez ostatnie dwa lata 24-latek występował w płockiej Wiśle. Był podstawowym zawodnikiem Nafciarzy. Od 2012 roku urodzony w Wałbrzychu piłkarz jest związany z klubem z Neapolu. To z włoskiego giganta był wypożyczany najpierw do zespołów z włoskiej Serie B i C, a potem do Wisły Płock. W przeszłości Łasicki występował w juniorskich reprezentacjach Polski. Z kadrą dotarł do półfinału Euro U-17 w 2012 roku.

- Ten ruch zamyka temat środka defensywy na sezon 2019/2020. Trener Kosta Runjaić będzie miał do dyspozycji czterech graczy z doświadczeniem ligowym. Cieszymy się, że Igor wybrał naszą propozycję i że udało nam porozumieć się z Napoli. Muszę przyznać, że dopięcie tego ruchu nie należało do najłatwiejszych - mówi Dariusz Adamczuk, pełniący funkcję szefa pionu sportowego Dumy Pomorza.

Igor Łasicki od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w Gniewinie. Przed podpisaniem kontraktu przeszedł jeszcze w Szczecinie niezbędne testy wydolnościowe oraz medyczne. W ekstraklasowej ekipie będzie występował z numerem 55 na trykocie.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

pogonszczecin.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI